Xavi wyjaśnia, dlaczego przejęcie przez Katarczyków byłoby dobre dla Manchesteru United

Menedżer Barcelony Xavi uważa, że przejęcie Manchesteru United przez Katarczyków byłoby „dobrym rozwiązaniem” dla klubu.

xavi hernandez
Xavi wyjaśnia, dlaczego przejęcie przez Katarczyków byłoby dobre dla Manchesteru United

Szejk Jassim bin Hamad Al Thani blisko przejęcia Manchesteru United

Szejk Jassim bin Hamad Al Thani, prezes jednego z największych katarskich banków, potwierdził w zeszłym tygodniu, że złożył ofertę przejęcia United, która byłaby „wolna od długów” i której priorytetem byłby „powrót klubu do dawnej świetności”.

Ta oferta przejęcia była przedmiotem intensywnej kontroli ze względu na to, że małżeństwa osób tej samej płci są w Katarze nielegalne, a jednocześnie istnieją obawy dotyczące praw pracowniczych, które zostały podkreślone przy okazji organizacji Mistrzostw Świata w 2022 roku.

Po przejściu na piłkarską emeryturę, Xavi po raz pierwszy podjął pracę w kierownictwie katarskiego Al Sadd, klubu, w którym zakończył karierę zawodniczą, i w środę wieczorem został zapytany o opinię na temat potencjalnego przejęcia Old Trafford przez Katarczyków.

Xavi stwierdził, że przejęcie klubu przez Katarczyków byłoby „dobrym rozwiązaniem” dla United, pomimo kontrowersji wokół tej oferty.

„Mam dobre relacje z szejkiem. Jest poważnym, odpowiedzialnym człowiekiem i myślę, że wykonałby dobrą pracę” – powiedział Xavi. „Znam go dobrze. To bardzo dobry człowiek i myślę, że byłby bardzo dobrą opcją dla United. Pracowałem w Katarze przez sześć lat”.

Sir Jim Ratcliffe również złożył ofertę dla United w miękkim terminie 17 lutego i proces ten jest teraz kontynuowany.

W listopadzie Glazerowie ogłosili, że „eksportują strategiczne alternatywy” dla United, które mogą obejmować sprzedaż.

Barcelona Xaviego zmierzy się w czwartek wieczorem z Manchesterem United w ramach rozgrywek Ligi Europejskiej, a losy tego meczu są bardzo wyrównane po remisie 2-2 w pierwszym meczu na Nou Camp.

Źródło: Sport1.pl

5 / 5. Ocen: 5

Wiadomości sportowe

Sport

Sergio Ramos kończy karierę reprezentacyjną

Najbardziej utytułowany piłkarz Hiszpanii Sergio Ramos ogłosił w czwartek przejście na międzynarodową emeryturę po tym, jak nowy trener Luis de la Fuente powiedział mu,...

Fame MMA 8 kursy i typy bukmacherskie

W sobotę 21 listopada 2020 roku odbędzie się ósma już z kolei gala Fame MMA, w ramach której w mieszanych sztukach walki bój stoczą...

Rady Alexa Fergusona mogą się wkrótce opłacić Manchesterowi United

Po pokonaniu Barcelony w Lidze Europy w czwartkowy wieczór, Manchester United będzie marzył o zakończeniu sześcioletniej suszy bez trofeum, gdy zmierzy się z Newcastle...

Gabri Veiga to kolejny cel Arsenalu Londyn

Arsenal może być łączony z ekscytującym młodzieńcem z Celty Vigo, Gabri Veigą, ale wydaje się, że Fabrizio Romano nie jest całkowicie przekonany do tych...