Tyler Dibling podpisuje kontrakt z Southampton

Tyler Dibling podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt z Southampton, który zatrzyma go w klubie do 2025 roku.

Tyler Dibling
Tyler Dibling podpisuje kontrakt z Southampton

Dibling pojawił się wiosną ubiegłego roku, gdy zdobył hat-trick niemal identycznych bramek w drużynie B Świętych przeciwko Newcastle United na St James’ Park.

James’ Park. Niedługo potem Dibling został posadzony na ławce pierwszej drużyny przez ówczesnego menedżera Ralpha Hasenhuttla na wyjazd Świętych do Brentford.

Latem Dibling opuścił akademię Świętych na rzecz Chelsea, po czym zmienił decyzję i w sierpniu wrócił do klubu.

Dibling, który w tym sezonie regularnie występuje w drużynie Saints Under-18s i w drużynie B, został nagrodzony swoim pierwszym profesjonalnym kontraktem po ukończeniu 17 lat w zeszłym tygodniu.

„To dobre uczucie” – powiedział Dibling po podpisaniu kontraktu. „Jestem tu od ósmego roku życia i zawsze jest dobrze, gdy zawodnik przechodzi przez wszystkie szczeble i w końcu podpisuje umowę zawodową, czego pragnie każdy dzieciak, gdy jest młodszy.

„Każdego dnia jest się bliżej (pierwszej drużyny) dzięki ciężkiej pracy i staraniom, a ja podpisałem umowę na dwa i pół roku, więc mam nadzieję, że uda mi się awansować do pierwszej drużyny i zostać starterem”.

Tymczasem dyrektor akademii Matt Hale dodał: „To wspaniale, że Tyler podpisał długoterminowy profesjonalny kontrakt – będąc częścią naszej akademii od ósmego roku życia, rozwinął się w naszym programie zarówno jako postać, jak i sprawny zawodnik.

„W swojej młodej karierze osiągnął już bardzo wiele – reprezentował Anglię na poziomie młodzieżowym, regularnie grał w naszej drużynie B i oczywiście w zeszłym sezonie znalazł się w składzie pierwszej drużyny”.

„Jego występy w ostatnim czasie były szczególnie imponujące. Dołącza do niezwykle utalentowanej grupy profesjonalistów z pierwszego kontraktu, którzy przeżywają bardzo udany sezon w grupach wiekowych fazy rozwoju zawodowego.”

5 / 5. Ocen: 5

Wiadomości sportowe

Sport

Carlo Pinsoglio dołączy do Ronaldo w Al-Nassr?

Według doniesień Cristiano Ronaldo poprosił jednego ze swoich najlepszych przyjaciół z drużyny Juventusu, aby dołączył do niego w Al Nassr.Portugalska supergwiazda rozpoczęła nowy rozdział...

Rady Alexa Fergusona mogą się wkrótce opłacić Manchesterowi United

Po pokonaniu Barcelony w Lidze Europy w czwartkowy wieczór, Manchester United będzie marzył o zakończeniu sześcioletniej suszy bez trofeum, gdy zmierzy się z Newcastle...

Sergio Ramos kończy karierę reprezentacyjną

Najbardziej utytułowany piłkarz Hiszpanii Sergio Ramos ogłosił w czwartek przejście na międzynarodową emeryturę po tym, jak nowy trener Luis de la Fuente powiedział mu,...

Pierwsze kroki u bukmachera STS – jak zacząć obstawiać zakłady?

W życiu wielu osób aktywnie działających w świecie bukmacherskim kiedyś nastąpił moment, w którym tak naprawdę zainteresowali się zakładami bukmacherskimi i szukali sposobu na...