Tyler Dibling podpisuje kontrakt z Southampton

Tyler Dibling podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt z Southampton, który zatrzyma go w klubie do 2025 roku.

Tyler Dibling
Tyler Dibling podpisuje kontrakt z Southampton

Dibling pojawił się wiosną ubiegłego roku, gdy zdobył hat-trick niemal identycznych bramek w drużynie B Świętych przeciwko Newcastle United na St James’ Park.

James’ Park. Niedługo potem Dibling został posadzony na ławce pierwszej drużyny przez ówczesnego menedżera Ralpha Hasenhuttla na wyjazd Świętych do Brentford.

Latem Dibling opuścił akademię Świętych na rzecz Chelsea, po czym zmienił decyzję i w sierpniu wrócił do klubu.

Dibling, który w tym sezonie regularnie występuje w drużynie Saints Under-18s i w drużynie B, został nagrodzony swoim pierwszym profesjonalnym kontraktem po ukończeniu 17 lat w zeszłym tygodniu.

„To dobre uczucie” – powiedział Dibling po podpisaniu kontraktu. „Jestem tu od ósmego roku życia i zawsze jest dobrze, gdy zawodnik przechodzi przez wszystkie szczeble i w końcu podpisuje umowę zawodową, czego pragnie każdy dzieciak, gdy jest młodszy.

„Każdego dnia jest się bliżej (pierwszej drużyny) dzięki ciężkiej pracy i staraniom, a ja podpisałem umowę na dwa i pół roku, więc mam nadzieję, że uda mi się awansować do pierwszej drużyny i zostać starterem”.

Tymczasem dyrektor akademii Matt Hale dodał: „To wspaniale, że Tyler podpisał długoterminowy profesjonalny kontrakt – będąc częścią naszej akademii od ósmego roku życia, rozwinął się w naszym programie zarówno jako postać, jak i sprawny zawodnik.

„W swojej młodej karierze osiągnął już bardzo wiele – reprezentował Anglię na poziomie młodzieżowym, regularnie grał w naszej drużynie B i oczywiście w zeszłym sezonie znalazł się w składzie pierwszej drużyny”.

„Jego występy w ostatnim czasie były szczególnie imponujące. Dołącza do niezwykle utalentowanej grupy profesjonalistów z pierwszego kontraktu, którzy przeżywają bardzo udany sezon w grupach wiekowych fazy rozwoju zawodowego.”

5 / 5. Ocen: 5

Wiadomości sportowe

Sport

Chelsea zwolni Grahama Pottera i ponownie zatrudnieni Tuchela?

Chelsea powinna postawić Grahamowi Potterowi ultimatum i zwolnić go, jeśli wyniki nie ulegną poprawie, uważa Jamie O'Hara.Były piłkarz Premier League, wymienił Mauricio Pochettino lub...

Rady Alexa Fergusona mogą się wkrótce opłacić Manchesterowi United

Po pokonaniu Barcelony w Lidze Europy w czwartkowy wieczór, Manchester United będzie marzył o zakończeniu sześcioletniej suszy bez trofeum, gdy zmierzy się z Newcastle...

Jak wygrywać u bukmachera nie znając się na sporcie?

Nowoczesna firma bukmacherska Betfan jest bardzo chętnie wybierana. Sporo osób z Polski zakłada tam swoje prywatne konta. Też się nad tym wszystkim zastanawiasz? Masz...

Aston Villa odrzuciła ofertę Corinthians za Philippe Coutinho

Philippe Coutinho reprezentuje Aston Villę od początku 2022 roku, zaliczając 41 występów we wszystkich rozgrywkach.Coutinho nie dla CorinthiansBrazylijczyk nie zdołał jednak wykorzystać dobrego początku...