Były zawodnik Realu Madryt i Hiszpanii, Amaro umarł w wieku 83 lat

We wtorek zmarł Amancio Amaro, który w latach 60. i 70. pomógł Realowi Madryt zdobyć Puchar Europy i dziewięć tytułów mistrza Hiszpanii. Miał 83 lata.

Amancio Amaro
Były zawodnik Realu Madryt i Hiszpanii, Amaro umarł w wieku 83 lat (foto: realmadrid.com)

Amancio Amaro był gwiazdą Realu Madryt w latach 70 i 80

Real Madryt, w którym Amaro był honorowym prezesem, ogłosił tę wiadomość bez podania przyczyny śmierci. Nazwano Amaro „jedną z największych legend naszego klubu i światowej piłki nożnej. Zawsze był przykładem dla Realu Madryt i dla całego świata sportu.”

Amaro był pomocnikiem, który grał również dla Hiszpanii, kiedy ta zdobyła swoje pierwsze mistrzostwo Europy w 1964 roku. Zaliczył 42 występy dla swojego kraju.

Przybył z Deportivo La Coruña w 1962 roku i rozegrał 14 sezonów w Madrycie. W 471 meczach strzelił 155 razy i dwukrotnie był najlepszym strzelcem ligi hiszpańskiej.

Był gwiazdą, gdy Madryt zdobył Puchar Europy w 1966 roku, strzelając bramki w pierwszej rundzie, ćwierćfinale i w decydującym meczu półfinałowym z Interem Mediolan. W finale Amaro strzelił bramkę wyrównującą, gdy Madryt wyszedł z grupy i pokonał Partizan 2-1.

W 1984 roku Amaro poprowadził Madryt B do tytułu mistrzowskiego w drugiej lidze, jako jedyną drużynę rezerwową w hiszpańskiej piłce nożnej, która dokonała tego wyczynu. Przez krótki czas prowadził również pierwszą drużynę w latach 1984-85.

Źródło: go2goal

5 / 5. Ocen: 5

Wiadomości sportowe

Sport

Fame MMA 8 kursy i typy bukmacherskie

W sobotę 21 listopada 2020 roku odbędzie się ósma już z kolei gala Fame MMA, w ramach której w mieszanych sztukach walki bój stoczą...

Aston Villa odrzuciła ofertę Corinthians za Philippe Coutinho

Philippe Coutinho reprezentuje Aston Villę od początku 2022 roku, zaliczając 41 występów we wszystkich rozgrywkach.Coutinho nie dla CorinthiansBrazylijczyk nie zdołał jednak wykorzystać dobrego początku...

Czy Barcelona będzie mogła pozyskać nowych graczy?

Barcelona będzie musiała dokonać kilku znaczących operacji w swoim składzie, aby spełnić wymogi Finansowego Fair Play.Barcelona ma plan na transfery 2023/2024"Barcelona pracuje nad rozwiązaniem...

Jak obstawiać zakłady Powyżej/Poniżej w piłce nożnej?

Zakłady Powyżej/Poniżej to bez dwóch zdań drugi najpopularniejszy rynek zakładów piłkarskich dostępnych w ofercie legalnych bukmacherów. Nie może zatem dziwić fakt, że postanowiliśmy wziąć...