asd

Mohamed Elneny przedłużył kontrakt z Arsenalem

Mohamed Elneny podpisał nowy kontrakt z Arsenalem, dzięki czemu pozostanie w klubie do lata 2024 roku.

Mohamed Elneny
Mohamed Elneny przedłużył kontrakt z Arsenalem

Wiadomość o tym, że Egipcjanin, który obecnie jest wyłączony z gry z powodu kontuzji, związał swoją przyszłość z klubem, przynajmniej na krótką metę, nadeszła we wtorek po południu za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej The Gunners.

„Mohamed Elneny przedłużył swój kontrakt z klubem” – czytamy na stronie Arsenal.com.

Mo, 30-letni, bardzo szanowany i doświadczony członek drużyny, jest obecnie naszym najdłużej pracującym zawodnikiem, ponieważ dołączył do nas ze szwajcarskiej Bazylei w styczniu 2016 roku. W ciągu siedmiu lat spędzonych w klubie nasz egipski internacjonał wystąpił w 155 meczach we wszystkich rozgrywkach, strzelił sześć bramek i 10 razy asystował.

Tymczasem Elneny wyraził radość z tego, że nie tylko przedłużył swój pobyt w północnym Londynie, ale również kontynuuje swoją rolę jako najdłużej pracujący w klubie zawodnik:

„Jestem bardzo szczęśliwy, tak bardzo kocham ten klub i naszych kibiców i dam z siebie wszystko, aby pomóc nam być najlepszymi, jakimi możemy być, każdego dnia, kiedy tu jestem” – powiedział.

„To dla mnie powód do dumy, że od 2016 roku reprezentuję ten wspaniały klub. Duch i wspólnota, które mamy teraz w naszym składzie, są tak pozytywne i jestem bardzo szczęśliwy, że przedłużyłem swój kontrakt.”

Jak już wspomniano, 30-latek przedłużył kontrakt w maju ubiegłego roku, zaledwie miesiąc przed wygaśnięciem poprzedniej umowy, po tym jak zaimponował pod koniec ubiegłego sezonu i mimo że w tym sezonie wystąpił tylko w ośmiu meczach we wszystkich rozgrywkach, to fakt, że jest bardzo popularnym członkiem szatni, podziwianym za swoje zdolności przywódcze w młodym składzie Arsenalu, mógł być czynnikiem decydującym.

Źródło: skrotymeczow.pl

5 / 5. Ocen: 5

Wiadomości sportowe

Sport

Poradnik do skutecznej analizy bukmacherskiej

Do typowania w Polsce zazwyczaj podchodzi się w jeden sposób - bazując na swojej własnej intuicji. Niestety, nie jest to metoda, która byłaby w...

Były zawodnik Realu Madryt i Hiszpanii, Amaro umarł w wieku 83 lat

We wtorek zmarł Amancio Amaro, który w latach 60. i 70. pomógł Realowi Madryt zdobyć Puchar Europy i dziewięć tytułów mistrza Hiszpanii. Miał 83...

Lisandro Martinez wymienia gwiazdę Arsenalu jako najtrudniejszego przeciwnika

Obrońca Manchesteru United Lisandro Martinez uznał napastnika Arsenalu za najtrudniejszego przeciwnika w swojej dotychczasowej karierze w Premier League.Argentyński środkowy obrońca w swoim debiutanckim sezonie...

Joao Felix nie chce wracać do Atletico Madryt

Joao Felix oddalił się od letniego powrotu do Atletico Madryt, po tym jak przyznał, że jego wypożyczenie do Chelsea było najlepszym rozwiązaniem.Joao Felix: Potrzebowałem...