Mohamed Elneny przedłużył kontrakt z Arsenalem

Mohamed Elneny podpisał nowy kontrakt z Arsenalem, dzięki czemu pozostanie w klubie do lata 2024 roku.

Mohamed Elneny
Mohamed Elneny przedłużył kontrakt z Arsenalem

Wiadomość o tym, że Egipcjanin, który obecnie jest wyłączony z gry z powodu kontuzji, związał swoją przyszłość z klubem, przynajmniej na krótką metę, nadeszła we wtorek po południu za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej The Gunners.

„Mohamed Elneny przedłużył swój kontrakt z klubem” – czytamy na stronie Arsenal.com.

Mo, 30-letni, bardzo szanowany i doświadczony członek drużyny, jest obecnie naszym najdłużej pracującym zawodnikiem, ponieważ dołączył do nas ze szwajcarskiej Bazylei w styczniu 2016 roku. W ciągu siedmiu lat spędzonych w klubie nasz egipski internacjonał wystąpił w 155 meczach we wszystkich rozgrywkach, strzelił sześć bramek i 10 razy asystował.

Tymczasem Elneny wyraził radość z tego, że nie tylko przedłużył swój pobyt w północnym Londynie, ale również kontynuuje swoją rolę jako najdłużej pracujący w klubie zawodnik:

„Jestem bardzo szczęśliwy, tak bardzo kocham ten klub i naszych kibiców i dam z siebie wszystko, aby pomóc nam być najlepszymi, jakimi możemy być, każdego dnia, kiedy tu jestem” – powiedział.

„To dla mnie powód do dumy, że od 2016 roku reprezentuję ten wspaniały klub. Duch i wspólnota, które mamy teraz w naszym składzie, są tak pozytywne i jestem bardzo szczęśliwy, że przedłużyłem swój kontrakt.”

Jak już wspomniano, 30-latek przedłużył kontrakt w maju ubiegłego roku, zaledwie miesiąc przed wygaśnięciem poprzedniej umowy, po tym jak zaimponował pod koniec ubiegłego sezonu i mimo że w tym sezonie wystąpił tylko w ośmiu meczach we wszystkich rozgrywkach, to fakt, że jest bardzo popularnym członkiem szatni, podziwianym za swoje zdolności przywódcze w młodym składzie Arsenalu, mógł być czynnikiem decydującym.

Źródło: skrotymeczow.pl

5 / 5. Ocen: 5

Wiadomości sportowe

Sport

Gdzie najlepiej typować mecze na Euro 2020?

Jak wiadomo, piłka nożna jest najpopularniejszym sportem świata. Dlatego, gdy zbliżają się takie wydarzenia, jak Mundial, czy Euro, to świat zdaje się zatrzymywać i...

Bundesliga w ofercie polskich bukmacherów – kompleksowy poradnik dla typującego

Liga niemiecka jest jedną z najmocniejszych, jeżeli chodzi o piłkę nożną. To w niej grają najbardziej utalentowani piłkarze świata i to ona wydała na...

Typy na Ligę Mistrzów – 24/25 listopada 2020

Faza grupowa piłkarskiej Ligi Mistrzów wkracza w decydujący etap. Nadchodzi czwarta jej kolejka, w której rozpoczną się pierwsze mecze rewanżowe, a jednocześnie starcia mające...

Tottenham szykuje się do bitwy o transfer z AC Milan

Tottenham może stoczyć walkę z AC Milan zarówno na boisku, jak i poza nim, ponieważ oba kluby mają nadzieję na podpisanie kontraktu z pomocnikiem...