Sergio Ramos kończy karierę reprezentacyjną

Najbardziej utytułowany piłkarz Hiszpanii Sergio Ramos ogłosił w czwartek przejście na międzynarodową emeryturę po tym, jak nowy trener Luis de la Fuente powiedział mu, że nie jest częścią jego planów.

Sergio Ramos
Sergio Ramos kończy karierę reprezentacyjną (Instagram)

Ramos: Nadszedł czas, aby pożegnać się z drużyną narodową

36-letni obrońca Paris St Germain, który zdobył Puchar Świata w 2010 roku i dwa Mistrzostwa Europy, nie grał dla Hiszpanii od marca 2021 roku, ale powiedział, że powinien dostać szansę pokazania, że nadal może służyć swojemu krajowi.

„Nadszedł czas, aby pożegnać się z naszą ukochaną i ekscytującą drużyną narodową” – powiedział w oświadczeniu Ramos, który 52 razy był kapitanem Hiszpanii.

„Dziś rano otrzymałem telefon od obecnego trenera, który powiedział mi, że nie liczy i nie będzie liczył na mnie, niezależnie od poziomu, jaki mogę zaprezentować lub jak będę kontynuował swoją karierę sportową”.

Hiszpańska FA (RFEF) potwierdziła agencji Reuters, że rozmowa między trenerem De la Fuente a Ramosem miała miejsce w czwartek, ale nie podała żadnych dalszych szczegółów.

Ramos został zwolniony przez byłego trenera Hiszpanii Luisa Enrique i nie wystąpił w meczu od czasu, gdy wszedł jako spóźniony zmiennik w wygranym 3-1 meczu z Kosowem w ramach kwalifikacji do Mistrzostw Świata dwa lata temu.

„Pokornie uważam, że moja droga zasługiwała na zakończenie z powodu mojej osobistej decyzji lub gdy moje występy nie były na poziomie, na który zasługuje nasza drużyna narodowa, ale nie z powodu wieku czy innych powodów” – powiedział Ramos.

„Bycie młodym lub mniej młodym to nie jest cnota ani wada, to tylko tymczasowa cecha, która niekoniecznie jest związana z wynikami czy umiejętnościami.

5 / 5. Ocen: 5

Wiadomości sportowe

Sport

Typy bukmacherskie na KSW 58 – sobota, 30 stycznia 2021

Przed nami pierwsza w tym roku gala Konfrontacji Sztuk Walki (KSW), będąca jednocześnie pięćdziesiątą ósmą w tej polskiej federacji. W jej ramach odbędzie się aż...

Fame MMA 8 kursy i typy bukmacherskie

W sobotę 21 listopada 2020 roku odbędzie się ósma już z kolei gala Fame MMA, w ramach której w mieszanych sztukach walki bój stoczą...

Lisandro Martinez wymienia gwiazdę Arsenalu jako najtrudniejszego przeciwnika

Obrońca Manchesteru United Lisandro Martinez uznał napastnika Arsenalu za najtrudniejszego przeciwnika w swojej dotychczasowej karierze w Premier League.Argentyński środkowy obrońca w swoim debiutanckim sezonie...

Eksperckie typy bukmacherskie – jak je oceniać?

Coraz ciężej jest Ci patrzeć na to, jak obecnie prezentują się Twoje wyniki z gry w podmiocie hazardowym Etoto? Może zatem warto zrobić sobie...