Sergio Ramos kończy karierę reprezentacyjną

Najbardziej utytułowany piłkarz Hiszpanii Sergio Ramos ogłosił w czwartek przejście na międzynarodową emeryturę po tym, jak nowy trener Luis de la Fuente powiedział mu, że nie jest częścią jego planów.

Sergio Ramos
Sergio Ramos kończy karierę reprezentacyjną (Instagram)

Ramos: Nadszedł czas, aby pożegnać się z drużyną narodową

36-letni obrońca Paris St Germain, który zdobył Puchar Świata w 2010 roku i dwa Mistrzostwa Europy, nie grał dla Hiszpanii od marca 2021 roku, ale powiedział, że powinien dostać szansę pokazania, że nadal może służyć swojemu krajowi.

„Nadszedł czas, aby pożegnać się z naszą ukochaną i ekscytującą drużyną narodową” – powiedział w oświadczeniu Ramos, który 52 razy był kapitanem Hiszpanii.

„Dziś rano otrzymałem telefon od obecnego trenera, który powiedział mi, że nie liczy i nie będzie liczył na mnie, niezależnie od poziomu, jaki mogę zaprezentować lub jak będę kontynuował swoją karierę sportową”.

Hiszpańska FA (RFEF) potwierdziła agencji Reuters, że rozmowa między trenerem De la Fuente a Ramosem miała miejsce w czwartek, ale nie podała żadnych dalszych szczegółów.

Ramos został zwolniony przez byłego trenera Hiszpanii Luisa Enrique i nie wystąpił w meczu od czasu, gdy wszedł jako spóźniony zmiennik w wygranym 3-1 meczu z Kosowem w ramach kwalifikacji do Mistrzostw Świata dwa lata temu.

„Pokornie uważam, że moja droga zasługiwała na zakończenie z powodu mojej osobistej decyzji lub gdy moje występy nie były na poziomie, na który zasługuje nasza drużyna narodowa, ale nie z powodu wieku czy innych powodów” – powiedział Ramos.

„Bycie młodym lub mniej młodym to nie jest cnota ani wada, to tylko tymczasowa cecha, która niekoniecznie jest związana z wynikami czy umiejętnościami.

5 / 5. Ocen: 5

Wiadomości sportowe

Sport

Kim są legalni bukmacherzy w Polsce?

Aby dany bukmacher był w stanie działać legalnie w naszym kraju, musi posiadać stosowną licencję - ta przyznawana jest przez Ministerstwo Finansów po dogłębnym...

Carlo Pinsoglio dołączy do Ronaldo w Al-Nassr?

Według doniesień Cristiano Ronaldo poprosił jednego ze swoich najlepszych przyjaciół z drużyny Juventusu, aby dołączył do niego w Al Nassr.Portugalska supergwiazda rozpoczęła nowy rozdział...

Co dalej z Erin Blanchfield i Jessicą Andrade po UFC Vegas 69?

W głównym wydarzeniu gali UFC Vegas 69 Erin Blanchfield zmierzyła się z Jessicą Andrade, która w krótkim czasie wystąpiła w wadze muszej kobiet.Blanchfield miała...

Handicap w zakładach bukmacherskich – co to jest i jak typować?

dea handicapu narodziła się w Indonezji, zaś w Polce i ogólnie w krajach europejskich, popularność udało się jej zyskać z początkiem XXI wieku. Dzisiaj...