Biegi na 800 m – co jest w ofercie firm bukmacherskich?

Biegi na takim właśnie dystansie są często grane przez polskich typerów. W firmach bukmacherskich oferta jest zaś bardzo urozmaicona. Co może być typowane? Jak analizować szanse na wystąpienie danego wydarzenia w praktyce?

obstawianie biegów
Biegi na 800 m – co jest w ofercie firm bukmacherskich?

Możesz zagrać na triumfatora biegu

Biegi na 800 m są popularne. Szczególnie że Polacy całkiem nieźle sobie w nich radzą. Kilka lat temu, na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro, świetnie zaprezentowała się Joanna Józwik. Warto wiedzieć, że zajęła bowiem wysokie, piąte miejsce. A stawka była bardzo wyrównana… Teraz bardzo dobrze poczyna sobie – na międzynarodowych arenach – Patryk Dobek, który nie jest bez szans na medal w Tokio. Z tego względu, oferta firm bukmacherskich na tę dyscyplinę jest bogata. Włodarze mają bowiem świadomość, że ten sport wzbudza zainteresowanie. To zaś przekłada się na na grane zakłady itd.

Co konkretnie może być jednak obstawiane? Nie ma przeszkód, by postawić na triumfatora danego biegu. To jeden z najpopularniejszych zakładów. Nie da się ukryć, że każdemu biegaczowi zależy, by finalnie stanąć na najwyższym stopniu podium. Jak zaś przeanalizować szanse zawodników pod kątem wystąpienia tego wydarzenia? Na pewno warto sprawdzić listy światowe. Pokazują one, jak poszczególni biegacze radzili sobie w danym roku. Na tej podstawie można już dużo się dowiedzieć. Tak naprawdę kluczowe jest jednak przeanalizowanie tego, co działo się w eliminacjach. Biegi na 800 m są dość specyficzne. Trudno jest tutaj kalkulować, ponieważ może okazać się tak, że potem będzie za późno na odrabianie strat.

Warto na pewno zobaczyć, jak poszczególni biegacze radzili sobie w swoich biegach eliminacyjnych oraz półfinałowych. Liczą się nie tylko same czasy. Warto ocenić, czy dana osoba dała z siebie wszystko, czy mogła sobie odpuścić na ostatnich metrach, ponieważ i tak była pewna awansu do kolejnej fazy. Nie można zatem weryfikować tylko suchych liczb, ponieważ jest to dość myląca sprawa.

Kto zajmie miejsce na podium?

Co jeszcze może być typowane w firmach bukmacherskich, które są w naszym kraju najbardziej popularne? Przykładowo zakłady bukmacherskie STS nie ma żadnego problemu, by zagrać na to, kto zajmie miejsce na podium. Wiele osób wybiera z oferty te właśnie zakłady. Nie może to jednak do końca nikogo szczególnie zaskakiwać. Warto bowiem wiedzieć, że nieco łatwiej jest wytypować zawodnika, który w ostatecznym rozrachunku znajdzie się na podium (w porównaniu do zakładu dotyczącego tego, kto finalnie wygra cały wyścig). Ogólnie procedura dotycząca szacowania szans jest bardzo zbliżona. Przede wszystkim musisz sprawdzić, jak dana osoba radziła sobie w konkretnym roku kalendarzowym. Warto m.in. zweryfikować listy światowe i porównać czasy wszystkich zawodników. Musisz bowiem skupiać się nie tylko na danej osobie, ale tak samo na wszystkich jej rywalach.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Co jeszcze ma tutaj znaczenie? Sprawdzenie wyników w biegach eliminacyjnych oraz półfinałowych. Trzeba także postarać się przewidzieć, jakie będzie tempo konkretnego biegu. Czasami rywalizacja przypomina szachy na bieżni. Niektóre biegi są dość wolne. Inne zaś od samego początku są toczone w bardzo szybkim tempie. Warto zastanowić się, którym zawodnikom odpowiadają najbardziej poszczególne style.

Bardzo popularne są zestawienia h2h

Nie ma przeszkód, by typować pary h2h. Dla wielu typerów to tak naprawdę najprostsze zakłady. A jeśli można, to warto minimalizować ryzyko. Tutaj musisz tak naprawdę przeanalizować wyłącznie szanse dwóch zawodników. W poprzednich przykładach trzeba było zaś skoncentrować się na całej stawce. Jeśli ktoś nie jest ekspertem od tej właśnie dyscypliny, to mogłoby to być dla niego bardzo czasochłonne. W tym aspekcie sprawa wygląda zaś o wiele łatwiej. Wszak trzeba skoncentrować się tylko na dwóch zawodnikach.

poker w internecie
Legalny poker online w zakładach STS

Jest to prostsze i zarazem zajmuje o wiele mniej czasu. Musisz jednak dokładnie przyłożyć się do tego właśnie zadania. Należy zastanowić się, kto będzie miał większe szanse na wyższe miejsce. Analizując przede wszystkim do tej pory rozegrane biegi na Igrzyskach Olimpijskich.

Zakłady na ostateczne rezultaty

W ofercie profesjonalnych firm bukmacherskich znajdują się także zakłady dotyczące ostatecznych wyników. Nie brakuje typerów, którzy stawiają na to, czy padnie m.in. Rekord Świata. Gdzie jak gdzie, ale to właśnie na Igrzyska Olimpijskie zawodnicy szykują formę życia. Zależy im na tym, by pokazać się z jak najlepszej strony. Przede wszystkim chodzi o olimpijskie medale, aczkolwiek jeśli przy okazji padnie Rekord Świata, to będzie to miły dodatek. Nie jest o to łatwo, ponieważ niektóre rezultaty są bardzo mocno wyśrubowane. Dla formalności warto jednak dodać, że takie zakłady są oferowane przez firmy bukmacherskie.

Możesz także postarać się przewidzieć, jakie czasy uzyskają poszczególni zawodnicy. Często jest tak, że na Igrzyskach Olimpijskich bije się własne rekordy życiowe. Warto zatem sprawdzić, jakie osiągnięcia mają na tej płaszczyźnie biegacze. Na tej podstawie będzie można o wiele łatwiej wytypować końcowe rezultaty. W finale każdy daje z siebie wszystko. Można zatem liczyć na to, że dany biegacz pobiegnie najszybciej w karierze.

5 / 5. Ocen: 1

Wiadomości sportowe

Sport

Loris Karius musi uczyć się od bohatera Liverpoolu, Jerzego Dudka

Były obrońca Liverpoolu może odzyskać swoją reputację, przechodząc drogę od zera do bohatera, podobną do tej, jaką 20 lat temu miał bohater Liverpoolu Jerzy...

Xavi wyjaśnia, dlaczego przejęcie przez Katarczyków byłoby dobre dla Manchesteru United

Menedżer Barcelony Xavi uważa, że przejęcie Manchesteru United przez Katarczyków byłoby "dobrym rozwiązaniem" dla klubu.Szejk Jassim bin Hamad Al Thani blisko przejęcia Manchesteru UnitedSzejk...

Tottenham szykuje się do bitwy o transfer z AC Milan

Tottenham może stoczyć walkę z AC Milan zarówno na boisku, jak i poza nim, ponieważ oba kluby mają nadzieję na podpisanie kontraktu z pomocnikiem...

Aston Villa odrzuciła ofertę Corinthians za Philippe Coutinho

Philippe Coutinho reprezentuje Aston Villę od początku 2022 roku, zaliczając 41 występów we wszystkich rozgrywkach.Coutinho nie dla CorinthiansBrazylijczyk nie zdołał jednak wykorzystać dobrego początku...