Gabriele Biancheri w Manchesterze United!

Jak donosi włoski dziennikarz Fabrizio Romano, Manchester United podpisał kontrakt z gwiazdą Cardiff City Gabriele Biancheri.

Gabriele Biancheri
Gabriele Biancheri w Manchesterze United! (Instagram)

Gabriele Biancheri w United na 4 lata!

16-letni napastnik potwierdził ponad tydzień temu, że opuścił Bluebirds po dziewięciu latach spędzonych w klubie z Południowej Walii, a jego przejście do United miało zostać potwierdzone wkrótce potem.

18 lutego Romano poinformował, że Czerwone Diabły pokonały konkurencję ze strony innych czołowych angielskich klubów, aby pozyskać Biancheriego, który jest młodzieżowym reprezentantem Walii do lat 17 i podpisze na Old Trafford czteroletni kontrakt.

Wygląda na to, że umowa jest już podpisana i przypieczętowana, a agencja Biancheriego opublikowała zdjęcia nastolatka w koszulce United.

Chelsea chciała podpisać kontrakt z Biancherim latem, gdy miał on zaledwie 15 lat, ale nic z tego nie wyszło, ponieważ Walijczyk w trakcie bieżącej kampanii zdobył 17 bramek dla drużyn młodzieżowych Cardiff.

Mimo młodego wieku Biancheri zadebiutował w drużynie City do lat 21 na początku sezonu, wchodząc z ławki przeciwko Wolves i zdobywając bramkę w swoim debiucie.

Chociaż Cardiff chciało, aby Biancheri się przebił i był częścią seniorskiego składu za kilka lat, podobnie jak Aaron Ramsey i Joe Ledley, to jednak nie mogli zapobiec przeprowadzce do United.

Ze względu na wiek Biancheri nie będzie miał nawet warunków stypendialnych z klubem do przyszłego sezonu, więc do Bluebirds trafi tylko minimalna rekompensata i ewentualnie dodatki, chociaż rzeczywiste finanse nie są na razie znane.

Musi być wyjątkowym talentem, aby United zdecydowało się na jego usługi, ale podobnie jak w przypadku wielu innych wielkich klubów, ich szeregi młodzieżowe są tak duże, że naturalnie tylko nieliczni w końcu trafią na Old Trafford.

Ponieważ Biancheri ma podpisany kontrakt na co najmniej cztery lata, musi od razu zrobić wrażenie, a można przypuszczać, że w najbliższym czasie dostanie szansę w drużynie do lat 18.

Źródło: footballleagueworld.co.uk

5 / 5. Ocen: 5

Wiadomości sportowe

Sport

Barca w decydującym momencie zmierzy się z Madrytem w półfinale Copa del Rey

Zraniona Barcelona zmierzy się z Realem Madryt w pierwszym etapie półfinału Copa del Rey w czwartek, szukając zwycięstwa w Clasico, aby ryzyko trenera Xaviego...

Jak i gdzie sprawdzać wyniki na żywo?

Zakłady bukmacherskie systematycznie zyskują na swojej popularności. To bowiem fajny sposób na to, aby wygrywać - i to regularnie - dość duże pieniądze. Obecnie...

Loris Karius musi uczyć się od bohatera Liverpoolu, Jerzego Dudka

Były obrońca Liverpoolu może odzyskać swoją reputację, przechodząc drogę od zera do bohatera, podobną do tej, jaką 20 lat temu miał bohater Liverpoolu Jerzy...

Czy Barcelona będzie mogła pozyskać nowych graczy?

Barcelona będzie musiała dokonać kilku znaczących operacji w swoim składzie, aby spełnić wymogi Finansowego Fair Play.Barcelona ma plan na transfery 2023/2024"Barcelona pracuje nad rozwiązaniem...