Gabriele Biancheri w Manchesterze United!

Jak donosi włoski dziennikarz Fabrizio Romano, Manchester United podpisał kontrakt z gwiazdą Cardiff City Gabriele Biancheri.

Gabriele Biancheri
Gabriele Biancheri w Manchesterze United! (Instagram)

Gabriele Biancheri w United na 4 lata!

16-letni napastnik potwierdził ponad tydzień temu, że opuścił Bluebirds po dziewięciu latach spędzonych w klubie z Południowej Walii, a jego przejście do United miało zostać potwierdzone wkrótce potem.

18 lutego Romano poinformował, że Czerwone Diabły pokonały konkurencję ze strony innych czołowych angielskich klubów, aby pozyskać Biancheriego, który jest młodzieżowym reprezentantem Walii do lat 17 i podpisze na Old Trafford czteroletni kontrakt.

Wygląda na to, że umowa jest już podpisana i przypieczętowana, a agencja Biancheriego opublikowała zdjęcia nastolatka w koszulce United.

Chelsea chciała podpisać kontrakt z Biancherim latem, gdy miał on zaledwie 15 lat, ale nic z tego nie wyszło, ponieważ Walijczyk w trakcie bieżącej kampanii zdobył 17 bramek dla drużyn młodzieżowych Cardiff.

Mimo młodego wieku Biancheri zadebiutował w drużynie City do lat 21 na początku sezonu, wchodząc z ławki przeciwko Wolves i zdobywając bramkę w swoim debiucie.

Chociaż Cardiff chciało, aby Biancheri się przebił i był częścią seniorskiego składu za kilka lat, podobnie jak Aaron Ramsey i Joe Ledley, to jednak nie mogli zapobiec przeprowadzce do United.

Ze względu na wiek Biancheri nie będzie miał nawet warunków stypendialnych z klubem do przyszłego sezonu, więc do Bluebirds trafi tylko minimalna rekompensata i ewentualnie dodatki, chociaż rzeczywiste finanse nie są na razie znane.

Musi być wyjątkowym talentem, aby United zdecydowało się na jego usługi, ale podobnie jak w przypadku wielu innych wielkich klubów, ich szeregi młodzieżowe są tak duże, że naturalnie tylko nieliczni w końcu trafią na Old Trafford.

Ponieważ Biancheri ma podpisany kontrakt na co najmniej cztery lata, musi od razu zrobić wrażenie, a można przypuszczać, że w najbliższym czasie dostanie szansę w drużynie do lat 18.

Źródło: footballleagueworld.co.uk

5 / 5. Ocen: 5

Wiadomości sportowe

Sport

Fame MMA 8 kursy i typy bukmacherskie

W sobotę 21 listopada 2020 roku odbędzie się ósma już z kolei gala Fame MMA, w ramach której w mieszanych sztukach walki bój stoczą...

Sporty wirtualne – jak obstawiać żeby wygrywać?

Polskie firmy bukmacherskie obecnie dwoją się i troją, aby spełniać potrzeby i oczekiwania jak najszerszego grona użytkowników. W ich ofercie znajdziemy obecnie nie tylko całą...

Czy Barcelona będzie mogła pozyskać nowych graczy?

Barcelona będzie musiała dokonać kilku znaczących operacji w swoim składzie, aby spełnić wymogi Finansowego Fair Play.Barcelona ma plan na transfery 2023/2024"Barcelona pracuje nad rozwiązaniem...

Mohamed Elneny przedłużył kontrakt z Arsenalem

Mohamed Elneny podpisał nowy kontrakt z Arsenalem, dzięki czemu pozostanie w klubie do lata 2024 roku.Wiadomość o tym, że Egipcjanin, który obecnie jest wyłączony...