Celtic pokonuje Rangersów i zdobywa Puchar Ligi Szkockiej

W niedzielę Celtic zdobył pierwsze trofeum w sezonie, pokonując rywali Rangers 2-1 w finale Pucharu Ligi Szkockiej i zdobywając trofeum po raz siódmy w ciągu ostatniej dekady.

Celtic
Celtic pokonuje Rangersów i zdobywa Puchar Ligi Szkockiej (Instagram)

Furuhashi liderem Celticu w tym sezonie

Japoński napastnik Kyogo Furuhashi był ponownie bohaterem, zdobywając bramkę i prowadząc Celtic do zwycięstwa po raz drugi w ciągu ostatnich dziesięciu sezonów. W zeszłym sezonie Furuhashi zdobył obie bramki w zaskakująco podobnym finale 2-1 nad Hibernian.

W tym roku Furuhashi strzelił gole w 44. i 56. minucie, a Rangersi dołożyli jeszcze jedną bramkę w 64. minucie, ale nie zdołali już pokonać przeciwnika.

Koreański pomocnik Oh Hyeon-gyu, który dołączył do Celticu w zeszłym miesiącu, wszedł za Furuhashiego w 76. minucie, ale nie był w stanie wywrzeć większego wpływu podczas swoich 15 minut gry w finale Pucharu.

„Ten klub jest przesiąknięty sukcesami, więc kiedy przyjmujesz tę pracę, wiesz, że to twoja odpowiedzialność” – powiedział po meczu menedżer Ange Postecoglou. „Ale trzeba na to zapracować. My zapracowaliśmy na to ciężką pracą. Naciskam na nich właśnie w takich dniach jak dziś. Nie zamierzamy kierować się zewnętrznymi miarami tego, jak dobrzy możemy być.

„W takich chwilach jak ta, chce się czerpać z całego doświadczenia. Obserwuje się zawodników, kibiców, co to dla nich znaczy. Jestem z tego bardzo dumny. To dzień, który zapamiętam na zawsze. Jesteśmy konsekwentni od bardzo dawna. Nie pozwalamy sobie na obniżenie standardów w zakresie naszego futbolu”.

Pomimo gorzkiej rywalizacji między dwoma klubami, menedżer Rangersów Michael Beale był wielkoduszny wobec porażki.

„Nie narzekam na ogólny wynik”, powiedział. „Spodziewałem się więcej po drużynie i po sobie w tym dniu, więc jest to rozczarowujące. Nie zagraliśmy na swoim poziomie. Nie mamy żadnych wymówek. Uważam, że Celtic grał dziś dobrze, opór ze strony przeciwników był duży.”

Mając zapewniony puchar ligi, Celtic wraca teraz do Scottish Premiership, gdzie utrzymuje dziewięciomeczową przewagę nad Rangersami, a obie drużyny mają obecnie bardzo korzystną passę.

Celtic powróci do gry w niedzielę, gdy podejmie zajmujący piąte miejsce St. Mirren na stadionie Paisley 2021 w Paisley w Szkocji.

5 / 5. Ocen: 6

Wiadomości sportowe

Sport

Gdzie najlepiej typować mecze na Euro 2020?

Jak wiadomo, piłka nożna jest najpopularniejszym sportem świata. Dlatego, gdy zbliżają się takie wydarzenia, jak Mundial, czy Euro, to świat zdaje się zatrzymywać i...

Kingsley Coman może zagrać z Unionem Berlin

Po kilku gorączkowych tygodniach od wznowienia rozgrywek piłkarskich 20 stycznia, Bayern Monachium będzie miał cały tydzień na przygotowanie się do kolejnego meczu. Bawarski klub...

Pierwsze kroki u bukmachera STS – jak zacząć obstawiać zakłady?

W życiu wielu osób aktywnie działających w świecie bukmacherskim kiedyś nastąpił moment, w którym tak naprawdę zainteresowali się zakładami bukmacherskimi i szukali sposobu na...

Który zespół MLS wygra Puchar Ligi 2023?

Gdy zbliżamy się do decydujących chwil tegorocznego rozszerzonego turnieju Leagues Cup, napięcie rośnie. Z 47 drużyn, które rozpoczęły rywalizację, pozostało jedynie osiem. Chociaż większość...