Barcelona z dużym zastrzykiem finansowym

O kłopotach finansowych FC Barcelony wiadome jest nie od dziś. Duma Katalonii jednak od dawna wykorzystuje bardzo sprytne zagrania, by zyskiwać fundusze na rozwój i na powrót do swojej dawnej świetności. Wcześniejsza dźwignia finansowa pozwoliła jej sprowadzić do Hiszpanii Roberta Lewandowskiego i nie tylko. Dziś zaś dowiedzieliśmy się, że klub pozyskał nowego sponsora. Dodatkowe środki na konto pozyska zatem w bardziej tradycyjny sposób.

barcelona
Barcelona z dużym zastrzykiem finansowym (Instargram)

Kto został nowym sponsorem FC Barcelony?

Nowym sponsorem FC Barcelony ma zostać holenderski gigant branży technologicznej – firma Philips. Negocjacje z nim jednak jeszcze nie zostały zakończone – jeśli uda się je przeprowadzić dostatecznie szybko, możliwe jest zaangażowanie go w sponsoring jeszcze w tym sezonie. To zaś zasiliłoby konto FC Barcelony do czerwca o dodatkowe 2-3 miliony euro. Później umowa sponsorska miałaby jej przynosić zyski na pułapie 8-9 milionów euro za sezon.

Oczywiście umowa sponsorska to nie tylko pieniądze dla Dumy Katalonii. To również lokowanie logo Philips na klubowych koszulkach FC Barcelony. To pojawić się ma na rękawach klubowych koszulek. Dokładnie tam, gdzie niegdyś znajdowało się logo Beko. Teraz to miejsce jest puste, a same koszulki (poza logo Nike) ozdobione są wyłącznie logotypem Spotify.

To nie pierwszy kontakt firmy Philips ze światem sportu. Od początku jego istnienia firma ta wspiera PSV Eindhoven (który miał zresztą być klubem dla jej pracowników). Nie bez powodu jego obiekt nosi nazwę Philips Stadium.

Inne pomysły na finansowanie

Sam fakt pozyskania nowego sponsora nie oznacza, że Barcelona zaprzestanie poszukiwań dodatkowych źródeł finansowania. Okazuje się, że włodarze klubu przygotowali… nowe miejsce na strojach swoich piłkarzy, skrojone oczywiście z myślą o nowym sponsorze. Udostępnią mu miejsce na spodenkach, co ma im przynieść przychody w wysokości do 5 milionów eur na sezon.

Blaugrana wcześniej nie miała oznaczeń sponsorów na tej części garderoby. Nie oznacza to jednak, że jest to nowość na boiskach La Liga. Wcześniej na podobny ruch zdecydowały się bowiem Mallorca i Espanyol Barcelona.

Źródło: Gazeta-Lokalna.pl

5 / 5. Ocen: 5

Wiadomości sportowe

Sport

Chelsea, Barcelona, Real Madryt zainteresowane Marcelo Brozoviciem

Chelsea, Barcelona i Real Madryt podobno bacznie przyglądają się sytuacji Marcelo Brozovica w Interze Mediolan. 30-latek podpisał nowy kontrakt z Interem dopiero w zeszłym...

Aston Villa odrzuciła ofertę Corinthians za Philippe Coutinho

Philippe Coutinho reprezentuje Aston Villę od początku 2022 roku, zaliczając 41 występów we wszystkich rozgrywkach.Coutinho nie dla CorinthiansBrazylijczyk nie zdołał jednak wykorzystać dobrego początku...

Legia Warszawa – Leicester City: Typy, kursy i zakłady bukmacherów

W czwartek, ostatniego dnia września 2021 roku, Legia Warszawa zagra na swoim stadionie z Leicester City. Będzie to starcie w fazie grupowej Ligi Europy....

Stawka w El Clasico jak nigdy dotąd

El Clasico to bez wątpienia jeden z najważniejszych meczów w kalendarzu futbolowym, a zbliżająca się konfrontacja pomiędzy Barceloną a Realem Madryt nabiera szczególnego znaczenia....