Vitor Roque chce grać dla FC Barcelony

Vitor Roque podkreślił, że jest gotów dołączyć do Barcelony, a jednocześnie potwierdził, że nadal jest skoncentrowany na tym, aby błyszczeć w Athletico Paranaense.

Vitor Roque
Vitor Roque chce grać dla FC Barcelony

Barcelona zainteresowana pozyskaniem Vitora Roque

W rozmowie ze SPORTEM Vitor Roque poruszył różne tematy. Brazylijski talent odniósł się do powszechnych spekulacji dotyczących jego przyszłości. Podkreślił, że jest gotowy, aby odcisnąć swoje piętno na Blaugranie, jeżeli w najbliższej przyszłości przeniesie się na Camp Nou.

Odpowiadając na pytanie dotyczące jego związków z Barceloną i tego, czy czuje, że jest w stanie sprostać wyzwaniu, Vitor Roque powiedział: „Oczywiście, że tak. Pracuję na to. Zawody, w których grałem w zeszłym roku, Libertadores i Brasileirao, pomogą mi być dobrze przygotowanym, gdy pojadę do Europy.”

„Jestem bardzo szczęśliwy, że skończyłem 18 lat, co pozwala mi teraz grać za granicą. Moim celem jest dalsza praca z pokorą, bo z wiarą w Boga wszystko się dobrze ułoży. Staram się być skoncentrowany na co dzień i dawać z siebie wszystko w Athletico. Jestem pewien, że dobrze radząc sobie tutaj, wyjazd do Europy będzie konsekwencją.”

Zapytany, jak się czuje w związku z powiązaniami z Barceloną, powiedział: „To wielka motywacja. Jest bardzo ważna i traktuję ją jako powód, aby chcieć dążyć do czegoś więcej, chcieć więcej pracować, co właśnie robię.” Dodał również, że marzy o dołączeniu do Barcelony, gdy przeniesie się do Europy.

Vitor Roque jest jednym z najbardziej poszukiwanych zawodników w Ameryce Południowej. W tym tygodniu 18-latek skończył 18 lat, co oznacza, że zgodnie z przepisami FIFA może już wyjechać za granicę. Barcelona może być jego następnym celem, zważywszy na powszechne plotki łączące go z Blaugraną.

Sam piłkarz podobno bardzo chce dołączyć do Barcelony i priorytetowo traktuje przeprowadzkę na Camp Nou. A ponieważ Vitor Roque wyjawił swoje marzenia o Barcelonie, letnia przeprowadzka może być w zasięgu ręki. I to pomimo tego, że wiele innych europejskich potentatów jest zainteresowanych podpisaniem kontraktu z 18-latkiem.

Ponieważ Robert Lewandowski jest już po trzydziestce, Vitor Roque może być długoterminowym następcą polskiego napastnika. Brazylijski cudak podkreślił, że jest zachwycony możliwością uczenia się od 34-latka. Ciekawie będzie zobaczyć, czy letni ruch ujrzy światło dzienne.

Źródło: thehardtackle.com

5 / 5. Ocen: 5

Wiadomości sportowe

Sport

Sporty wirtualne – jak obstawiać żeby wygrywać?

Polskie firmy bukmacherskie obecnie dwoją się i troją, aby spełniać potrzeby i oczekiwania jak najszerszego grona użytkowników. W ich ofercie znajdziemy obecnie nie tylko całą...

Gdzie najlepiej typować mecze na Euro 2020?

Jak wiadomo, piłka nożna jest najpopularniejszym sportem świata. Dlatego, gdy zbliżają się takie wydarzenia, jak Mundial, czy Euro, to świat zdaje się zatrzymywać i...

Progresja na remisy – jak obstawiać tym systemem?

Zastanawiasz się nad skutecznym sposobem na ogranie bukmachera internetowego? Czy w ogóle istnieje taka metoda? Dlaczego chętnie wybierana jest przez typerów np. progresja na...

Największe wyzwania w zakładach sportowych

Zakłady sportowe to jedna z nielicznych form hazardu, w których przeznaczenie jest w Twoich rękach. Na dłuższą metę szczęście odgrywa bardzo małą rolę. To...