Vitor Roque chce grać dla FC Barcelony

Vitor Roque podkreślił, że jest gotów dołączyć do Barcelony, a jednocześnie potwierdził, że nadal jest skoncentrowany na tym, aby błyszczeć w Athletico Paranaense.

Vitor Roque
Vitor Roque chce grać dla FC Barcelony

Barcelona zainteresowana pozyskaniem Vitora Roque

W rozmowie ze SPORTEM Vitor Roque poruszył różne tematy. Brazylijski talent odniósł się do powszechnych spekulacji dotyczących jego przyszłości. Podkreślił, że jest gotowy, aby odcisnąć swoje piętno na Blaugranie, jeżeli w najbliższej przyszłości przeniesie się na Camp Nou.

Odpowiadając na pytanie dotyczące jego związków z Barceloną i tego, czy czuje, że jest w stanie sprostać wyzwaniu, Vitor Roque powiedział: „Oczywiście, że tak. Pracuję na to. Zawody, w których grałem w zeszłym roku, Libertadores i Brasileirao, pomogą mi być dobrze przygotowanym, gdy pojadę do Europy.”

„Jestem bardzo szczęśliwy, że skończyłem 18 lat, co pozwala mi teraz grać za granicą. Moim celem jest dalsza praca z pokorą, bo z wiarą w Boga wszystko się dobrze ułoży. Staram się być skoncentrowany na co dzień i dawać z siebie wszystko w Athletico. Jestem pewien, że dobrze radząc sobie tutaj, wyjazd do Europy będzie konsekwencją.”

Zapytany, jak się czuje w związku z powiązaniami z Barceloną, powiedział: „To wielka motywacja. Jest bardzo ważna i traktuję ją jako powód, aby chcieć dążyć do czegoś więcej, chcieć więcej pracować, co właśnie robię.” Dodał również, że marzy o dołączeniu do Barcelony, gdy przeniesie się do Europy.

Vitor Roque jest jednym z najbardziej poszukiwanych zawodników w Ameryce Południowej. W tym tygodniu 18-latek skończył 18 lat, co oznacza, że zgodnie z przepisami FIFA może już wyjechać za granicę. Barcelona może być jego następnym celem, zważywszy na powszechne plotki łączące go z Blaugraną.

Sam piłkarz podobno bardzo chce dołączyć do Barcelony i priorytetowo traktuje przeprowadzkę na Camp Nou. A ponieważ Vitor Roque wyjawił swoje marzenia o Barcelonie, letnia przeprowadzka może być w zasięgu ręki. I to pomimo tego, że wiele innych europejskich potentatów jest zainteresowanych podpisaniem kontraktu z 18-latkiem.

Ponieważ Robert Lewandowski jest już po trzydziestce, Vitor Roque może być długoterminowym następcą polskiego napastnika. Brazylijski cudak podkreślił, że jest zachwycony możliwością uczenia się od 34-latka. Ciekawie będzie zobaczyć, czy letni ruch ujrzy światło dzienne.

Źródło: thehardtackle.com

5 / 5. Ocen: 5

Wiadomości sportowe

Sport

Czy warto korzystać z aplikacji mobilnych do typowania?

Eksperci od branży zakładów bukmacherskich często korzystają z aplikacji mobilnych tego właśnie typu. Dlaczego warto obstawiać zakłady sportowe przez telefon? Jakie są tutaj najważniejsze...

Mohamed Elneny przedłużył kontrakt z Arsenalem

Mohamed Elneny podpisał nowy kontrakt z Arsenalem, dzięki czemu pozostanie w klubie do lata 2024 roku.Wiadomość o tym, że Egipcjanin, który obecnie jest wyłączony...

Co dalej z Erin Blanchfield i Jessicą Andrade po UFC Vegas 69?

W głównym wydarzeniu gali UFC Vegas 69 Erin Blanchfield zmierzyła się z Jessicą Andrade, która w krótkim czasie wystąpiła w wadze muszej kobiet.Blanchfield miała...

Biegi na 800 m – co jest w ofercie firm bukmacherskich?

Biegi na takim właśnie dystansie są często grane przez polskich typerów. W firmach bukmacherskich oferta jest zaś bardzo urozmaicona. Co może być typowane? Jak...