Co dalej z Erin Blanchfield i Jessicą Andrade po UFC Vegas 69?

W głównym wydarzeniu gali UFC Vegas 69 Erin Blanchfield zmierzyła się z Jessicą Andrade, która w krótkim czasie wystąpiła w wadze muszej kobiet.

Blanchfield miała zmierzyć się z Tailą Santos, ale tydzień wcześniej Brazylijka wycofała się i Andrade weszła na scenę. Blanchfield przystąpiła do walki z doskonałym bilansem 4-0 w UFC i miała za sobą zwycięstwo przez poddanie nad Molly McCann. Andrade natomiast wygrała przez niejednogłośną decyzję z Lauren Murphy na UFC 283.

Ostatecznie Blanchfield odniosła największe zwycięstwo w swojej karierze na UFC Vegas 69, wygrywając z Andrade przez poddanie w drugiej rundzie. Teraz, po UFC Vegas 69, oto co moim zdaniem powinno być dalej dla kobiet biorących udział w głównym wydarzeniu.

Erin Blanchfield

Erin Blanchfield udowodniła, że jest prawdziwą gwiazdą i jest natychmiastową pretendentką do tytułu po poddaniu Jessiki Andrade na UFC Vegas 69. Blanchfield odniosła więcej sukcesów na nogach, niż niektórzy sądzili, a następnie sprowadziła Andrade na ziemię w drugiej rundzie i szybko wygrała przez poddanie, jako zakładający się underdog.

Dzięki wygranej Blanchfield wskoczy do pierwszej trójki w wadze muszej kobiet, a ponieważ za dwa tygodnie Valentina Shevchenko będzie bronić pasa przeciwko Alexie Grasso, czas jest dla 23-latki idealny. Blanchfield udowodniła, że powinna być następna w kolejce do pasa i jeżeli Szewczenko wygra, to ona otrzyma szansę na tytuł. Jeśli jednak Grasso pokona Szewczenko, mistrzyni prawdopodobnie otrzyma natychmiastowy rewanż, co sprawi, że Blanchfield będzie miała szansę na kolejną walkę z Santos.

„Zamierzam zdobyć tytuł i zostać mistrzem UFC” – powiedziała Blanchfield.

Jessica Andrade

Jessica Andrade powiedziała, że jej planem był powrót do wagi słomkowej, ale nadarzyła się okazja, żeby zmierzyć się z Blanchfield w krótkim terminie i skorzystała z niej. Chociaż Brazylijka przegrała, nie straciła wiele na wartości, ponieważ Andrade nadal jest w pierwszej piątce wagi słomkowej.

Jedyną rzeczą, którą ta przegrana spowodowała, jest to, że Andrade prawdopodobnie nie otrzyma natychmiastowej walki o tytuł z Zhang Weili. W związku z tym, chciałbym, aby Andrade zmierzyła się z Carlą Esparzą, ponieważ jest to walka dwóch byłych mistrzyń, a w przypadku wygranej Brazylijki, otrzymałaby ona szansę na tytuł.

5 / 5. Ocen: 5

Wiadomości sportowe

Sport

Rynki bukmacherskie – czym są i na który z nich postawić?

Przeglądając serwisy poświęcone tematyce bukmacherskiej oraz same serwisy internetowe polskich bukmacherów często można się spotkać z określeniem "rynki bukmacherskie" lub - rzadziej - "opcje...

Kylian Mbappé zostaje najlepszym strzelcem w PSG

Kylian Mbappé, strzelając swoją 201. bramkę dla klubu ze stolicy w sobotę 4 marca 2023 roku, zrobił krok dalej w księgach historii Paris Saint-Germain.Dzięki...

Progresja na remisy – jak obstawiać tym systemem?

Zastanawiasz się nad skutecznym sposobem na ogranie bukmachera internetowego? Czy w ogóle istnieje taka metoda? Dlaczego chętnie wybierana jest przez typerów np. progresja na...

Jak obstawiać tenis? Oferta sprawdzonych bukmacherów

Zakłady na tenis ziemny to jedna z kluczowych sekcji na stronie każdego szanującego się bukmachera internetowego. Legalne zakłady bukmacherskie w Polsce doskonale zdają sobie...